Portföy Yönetimi

Portföy Yönetimi

Has Portföy olarak, bireysel/kurumsal müşteri ile imzalanan portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde, yatırımcının hedefine, risk toleransına ve kısıtlamalarına, yerindelik testleri ve piyasa koşullarına uygun yatırım stratejileri oluşturuyoruz. Belli bir miktar birikimi olan ve bunu orta-uzun vadede değerlendirmek isteyen, fakat piyasaları takip etmeye ve gelişmeleri yorumlamaya zamanı olmayan nitelikli yatırımcılara portföy yönetim hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet kapsamında portföyünüzü yönetirken Denizbank A.Ş. ile çalışmaktayız. Hesaplarınız hem Denizbank A.Ş. de hem şirketimizde açılacaktır.

Portföy yönetimi sürecinde yatırımcı risk tercihinin belirlenmesi en önemli adımdır. Belirlenen risk tercihi üzerinden karşılaştırma ölçütü (benchmark) oluşturulur. Bu ölçüt portföy performansının belirlenmesinde kullanılacak ana kriterdir. Portföy yönetimi hizmetinde belirlenen karşılaştırma ölçütü getirisinin üzerinde bir getiri performansını yatırımcıya sağlamak ana hedeftir.

Piyasaları anlık takip etmenize gerek kalmadan kendi işinize ve sosyal hayatınıza odaklanabilirsiniz, çünkü portföyünüz belli aralıklarla değerlendirilerek, yatırım stratejisi, risk tercihi veya karşılaştırma ölçütünde bir değişiklik olup olmadığı analiz edilecektir. Performans değerlendirmeleri portföy yönetim sözleşmenizde belirlenen dönemler itibariyle yapılacaktır.

Portföy yönetim hesapları ile ilgili tüm detayları içeren, haftalık, aylık ve dönemsel raporlar yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.